Βαθμός από χρυσό...

Rodiaki NewsRoom

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 63 ΦΟΡΕΣ

Η ισοπαλία 1-1 με την Ομόνοια στη Νίσυρο, διατηρεί τον Πολυβώτη στη Β’ Κατηγορία

Την παραμονή του στη Β’ Κατηγορία πανηγύρισε χθες ο Πολυβώτης, μετά την ισοπαλία 1-1 στη Νίσυρο με την Ομόνοια. Το γκολ των γηπεδούχων πέτυχε με υπέροχο γυριστό σουτ ο Κουκουβίνος στο 24’ και ισοφάρισε με διαγώνιο σουτ για τους φιλοξενούμενους στο 81’ ο Ζερβός.

Στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος ο Πολυβώτης και προηγήθηκε δικαίως αλλά στην επανάληψη οι Γενναδενοί κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα…μέτρα τους, αποτελώντας και γι’ αυτούς το εν λόγω αποτέλεσμα την οριστικοποίηση της παραμονής τους.

Όπως αναφέρθηκε στην «ΑΡ» από την πλευρά της Ομόνοιας, η φιλοξενία στη Νίσυρο ήταν άψογη.

Διαιτητής ήταν ο Κώστας Καραγιάννης με βοηθούς τους Διακοφιλιππή και Τάση.

Πολυβώτης: Κετσές, Σακελλαρίου, Κάκιας, Σβύνος, Κουκουβίνος, Χασαπλαδάκης (65’ Παπαδάκης), Σφακιανός, Φωτεινής Π., Χατζηνικολάου Β.Δ, Χατζηνικολάου Β, Χαρτοφύλλης
Ομόνοια: Κρητικός, Μπαϊράμης Σκ., Πιζήμολας Ι., Ανανιάδης, Στογιανόφσκι, Πιζήμολας Σ., Χατζηκώστας, Πιζήμολας ΣΣ., Κατσάκης, Πιζήμολας Α. (60’ Βενετσάνος), Μπαϊράμης Στ.

Διαγόρας-Μπάσκετ: «Η ομάδα θα ενισχυθεί και θα πρωταγωνιστεί»