Στο φάιναλ φορ του σχολικού πρωταθλήματος το 2ο Λύκειο Κω

Rodiaki NewsRoom

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 162 ΦΟΡΕΣ

Κέρδισε χθες το μεσημέρι στον προημιτελικό του σχολικού πρωταθλήματος βόλεϊ στο Βενετόκλειο, το 3ο Γενικό Λύκειο Χανίων με 2-0 σετ

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό βόλεϊ και δείχνοντας έτοιμοι να…κολυμπήσουν στα βαθιά τα παιδιά του 2ου Λυκείου Κω, καθοδηγούμενα από τον Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου κέρδισαν στον προημιτελικό που έγινε στο Βενετόκλειο το 3ο Γενικό Λύκειο Χανίων με 2-0 σετ και προκρίθηκαν στο φάιναλ φορ του σχολικού πρωταθλήματος βόλεϊ που θα γίνει 22, 23 και 24 Απριλίου στην Αλεξανδρούπολη.

Παρ’ όλα αυτά, οι τελευταίες εμφανίσεις δείχνουν πώς, παίζοντας καλό βόλεϊ μπορούν να τα καταφέρουν, να ανεβούν στο βάθρο και να πάρουν πόντους για τις πανελλήνιες εξετάσεις τους με μια πιθανή διάκριση.

Υπενθυμίζεται πως οι έξι από τους εννέα δηλωθέντες στο φύλλο αγώνος του Λυκείου της Κω, ανήκουν στη σπουδαία παιδική ομάδα των Αθλοπαιδιών Κω, η οποία πρόσφατα εξέπληξε το πανελλήνιο, χάνοντας την πρόκριση στο φάιναλ φορ των συλλόγων στις λεπτομέρειες.

Το 2ο Λύκειο της Κω πήρε το α΄ σετ στο Βενετόκλειο με 25-19 σε 25΄, ενώ το ίδιο συνέβη και με το β΄ σετ. Οι Κώοι το πήραν με 25-20 σε 22΄.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Γιάννης Καρπούζας, διαιτητής Α1 από τα Χανιά και ο Νίκος Χατζησταυρίδης ενώ στην γραμματεία ήταν η Λένα Καντζίδου.

Οι ομάδες:
2Ο ΛΥΚΕΙΟ ΚΩ: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Τρουμούσης Α., Χατζηνικολάου Δ., Τρούμπας Ν., Βρακίδης Σ., Κώστογλου Σ., Μωρές Δ., Χατζηάμαλλος Σ., Ζαμάγιας Π , Μηναΐδης
3Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΝΙΩΝ: Μιχελάκης Γ., Σάμιος Γ., Λίτσι, Μπερτάκης , Νταμιαδάκης Γ., Λαβδάρης Χ., Πριπάκης Δ., Μπουρδαντωνάκης Γ., Τάπος Γ., Χριστοφορίδης Κ.

Το Ροδίων Άθλησις στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής Παγκορασίδων

Διγενής Κοσκινού: Μαχραμάς και με τη βούλα